Linka
 
Linka
J A D R A N  Š E T L Í K
Linka
Linka
společenská setkání
představení
galerie
kontakt


Linka
nadace
akce nadace
představení
projekty a aktivity
   
  English version
Obrázek
Šipka
představeníŽivotopis

Jadran Šetlík se narodil 19. ledna 1952 v italském Terstu jako dítě českého novináře a matky Slovinky. Do Prahy přijel s rodiči v pěti letech a za dalších osm let se opět stěhoval do rodné Itálie, kde se jeho otec stal dopisovatelem ČTK.

V římských ulicích také poprvé zmáčkl spoušť fotoaparátu a právě tam v patnácti letech zcela náhodně potkal svoji první velkou hvězdu - Claudii Cardinale. Po ní následovaly další - ze světa hereckého, politického i společenského - Brigitte Bardot, Raquel Welch, Anthony Quinn, Peter Sellers, Robert Kennedy a řada dalších. V osmnácti letech začal Jadran Šetlík studovat na grafické škole v Praze. V té době bylo o dráze uměleckého fotografa definitivně rozhodnuto.

Ve své profesionální kariéře se věnoval všem fotografickým žánrům - od reportáže přes architekturu, reklamu, módu, až k volné tvorbě. Jeho nejvyhledávanějším a nejčastějším fotografickým objektem však byla vždy žena v mnoha podobách. Svědčí o tom desítky kalendářů, nesčetné množství reprezentativních souborů zajímavých osobností a fotomodelek. Toto téma také nejvýrazněji ovlivňuje i jeho současnou tvorbu, projekty a prezentace z posledních let, které vyústily v exkluzivní výstavy v České republice a v zahraničí. Umělec při nich vždy dbá na to, aby prostřednictvím fotografických obrazů oslovil co nejvíce diváků a aby každá prezentace svým zaměřením ladila s prostředím, ve kterém, ve kterém je umístěna. I v budoucnu se chce Jadran Šetlík věnovat převážně portrétu.
 
   Copyright

Pozadi
Flashová presentace www.netfinity.cz