Kuchyňská katastrofa


Zdánlivý klid narušil jekot paní domu. V kuchyni se něco děje. K ječení se ozývá zvláštní šum. Jekot utichá, šum pokračuje. Pán domu se jde podívat. A nyní máme dva scénáře. V tom prvním nám běží v televizi napínavý fotbalový zápas a hlava domu se vrací zpět k obrazovce. Na dotaz staršího syna, co se stalo lakonicky odpovídá, že máma urvala celou baterii ze zdi a stříká tam voda. Nato mladší syn vece, že by se mělo něco dělat, načež hlava rodiny kontruje, že se na to hned po zápase mrkne. Zatím z kuchyně vyplouvají první lodičky, nějaký parník a na dveře bytu buší sousedi zezdola.

vodovodní baterie

Druhý scénář je skoro stejný. Také běží fotbal a také od něj odchází hlava rodiny. Do jekotu ženského hlasu se pak přidává mužný bas a nadávky. Ty zde ovšem prezentovat nelze. Zvýšená hluk podráždí oba synátory a ten jeden vece, že je špatně slyšet komentátora zápasu. Načež to jde druhý syn zesílit. Možná by byl ještě scénář číslo tři, ale ten se nedá prokázat. Stále stejná situace, stále stejné obsazení scény, stále stejný zápas v televizi. Začíná to opět křikem v kuchyni, kam to přiláká otce. Ten v na místě jekotu zhodnotí situaci a ihned reaguje. Jde v klidu, ale rychle vypnout hlavní ventil vodovodního potrubí a pak sáhne po mobilu.

instalatér

Zavolá havarijní servis, kde nahlásí přesně to, co viděl, https://www.cbdb.cz/kniha-10111-videl-jsem-peklo-pokoli-tortenetek přidá přesnou adresu a samozřejmě i své nacionále. Pak jde pomáhat manželce uklízet ten svinčík a vytírat podlahu. Ano, vím, ten třetí scénář je hodně nepravděpodobný. Přiznávám se bez mučení, vymyslel jsem si ho. Vždyť kdo má v mobilu uloženo číslo havarijního servisu? Asi nikdo. Vidíte, a to je ta velká chyba. Námitka, že se to u vás nestalo neobstojí. Nikdy nevíte, co se může stát a číslo v mobilu může být najednou hodně důležité. Přinejmenším vám může zachránit spousty peněz, než voda či jiný živel nadělá ještě větší škody.