Existuje účinná dieta? Rozhodně ano, jen najít tu pravou

Mezi lidmi koluje na stovky různých doporučení, jak zhubnout. Tak se většinou nadšeně vrháme do těch, co drží naši nejbližší, ovšem posléze zjišťujeme, že nám zkrátka něco chybí, nebo pociťujeme stále hlad. Možná je na čase přestat hubnutí spojovat s dietou nebo nějaký stravovacím omezením. Samozřejmě existují potraviny, kterým bude lepší se vyhnout, ale redukovat váhu jde skutečně i jiným způsobem. Vesměs diety fungují na stejném principu. Nastavíme laťku, tělo zareaguje na změnu a kilogramy skutečně mohou jít dolů, jenomže žádná dieta se nemůže držet věčně, tudíž stačí se vrátit do normálního procesu a kila jsou zpět, mnohdy i s kamarády, tudíž rafička na váze ukazuje nějaké kilo navíc.

těstoviny

Je čas začít žít zdravě

Možná daleko lepší bude si najít jinou cestu, po které se dá kráčet celý život a bez pocitu hladu. Může dokonce i nastat rychlé hubnutí, které samozřejmě vytrvá, jelikož tělo nebude mít důvod si dělat nesmyslné zásoby. Pokud máme problémy s přejídáním, tak zde nám mohou pomoci podpůrné tobolky, které právě vyvolají pocit plného žaludku, a tím pádem nám skutečně bude stačit jen ta dávka, kterou tělo bude potřebovat pro zdravý chod. Navíc většina diet si hned na začátku chce udělat jasno v tom, co smíme a co nesmíme. A přece jenom, buďme k sobě upřímní, to co se nejvíce zakazuje, to bude nejvíce chutnat a budeme po tom dychtit. Jenomže po prvním soustu zjistíme, že to vlastně ani za to nestálo. Již jsme ale prokazatelně něco porušili a výčitky na sebe nenechají dlouho čekat.

snídaně

Jídlo není nepřítel

Především je důležité to, co jíme každý den, ne že občas zhřešíme. Ono nám to zase tolik neublíží. Jen vyvážený jídelníček s dostatkem bílkovin, vlákniny a vitamínů, je ten správný stravovací program. Nesmyslné zákazy bohužel vést až k poruchám příjmu potravy. A dělit jídla na zdravé a nezdravé nebo snad po tom se hubne a po tom přibírá, to také nikam nevede. Spíš možná na opačnou stranu, než bychom my sami chtěli.