Jak mít prádlo v mžiku suché

Každá žena to zná. Několikrát týdně se nakupí v koši se špinavým prádlem několik várek špinavého prádla. Nic jiného nám nezbyde, než si udělat čas a prádlo vyprat. Dnes už se nemusíme hmoždit s těžkou prací, kterou je praní v ruce. Jsme na tom lépe, než naše babičky. Automatické pračky nás zbyví této dřiny a prádlo nám vypere dle požadavků. Co ale udělat se sušením? V malých bytech není kde sušit, mokré prádlo zvlhčuje prostředí a nepříjemně vlhne zařízení. V chladných dnech pak oděvy schnou pomalu a dlouho. Ale i tento problém se již odborníci snažili vyřešit. Sušička prádla je sice poměrně nákladná záležitost, ušetří ale  mnoho práce.
otevřená sušička
Druhy sušiček

1/ kondenzační   plus –  vlhko není třeba  odvádět ven

                              minus – je dražší

                                             je vhodné napojení na odpad

                                             mívá větší spotřebu elektřiny

2/ventilační        plus –     levnější

                                            menší spotřeba elektřiny

                              minus-  místnost s odvětráním nebo stavební zásah

Je jen na vás, pro jakou sušičku se rozhodnete, vhodné však je poradit se s odborníkem, který nám řekne s naprostou přesností, jaá sušička by se pro nás  a naší rodinu hodila. Je lépe se poradit dopředu, než zaplatit  větší sumu za spotřebič, který by nám pak nevyhovoval.
spotřebiče prádelny
Výhoda sušičky v domácnosti

Každá hospodyně řekne zcela jasně, po čem raději sáhne. Zda po tom, aby musela po každém praní věšet plný koš mokrého prádla, pak klopýtat přes sušák, který zabírá tolik potřebné místo a na vdechováí vlhka, které ze sušícího se prádla vyzařuje. Nebo zda zvolí za pár minut vyndání suchého prádla ze sušičky, složí ho a během odpoledne má vypráno, usušeno i uklizeno do prádelníků. A bez námahy. V mezičase si můžeme třeba přečíst zajímavý časopis. Proč nevyužít možností dnešní doby?