Kam s dětmi za zvířátky?

Děti a zvířata, často z tohoto spojení vznikají spousty krásných příhod, které si budete s úsměvem povídat, až budou děti větší. Navštívit můžete samozřejmě klasickou zoologickou zahradu ale možností je opravdu hodně a bylo by škoda, zůstat u klasické zoo.
hlava starého lva
Zoologická zahrada
Zoologické zahrady jsou u dětí oblíbené, uvidí zde totiž krásná zvířata, která však jinde nejsou a často jsou na pokraji vyhynutí. V zoologické zahradě s dětmi můžete pracovat také na rozšiřování vědomostí o těchto zvířatech, které se jim budou v životě hodit a také podnítí jejich zvědavost. Spousta dětí ocení, když si budou moci některá zvířata pohladit, v některých zoologických zahradách je i tohle povoleno – většinou se jedná o krotká zvířata, jako jsou třeba kozy.
Mini zoo
Malé rodinné zoologické zahrady, fauna parky a podobná zařízení se často nachází v menších městech či vesnicích, trochu stranou od lidí. Často zde mezi sebou žijí nesourodá zvířata, která ale mají výborné podmínky k životu a žijí v symbióze. Tyto zoo většinou provozují nadšenci a milovníci zvířat a zpřístupňují ji lidem za určitých podmínek. Často jsou zde zakázány návštěvy se psem, aby nebyla zvířata rušena.
zrzavá kráva
Statky a farmy
Různé statky, farmy a chovatelé domácích zvířat otevírají své dveře, a poskytují lidem náhled na to, jak zvířata žijí u nich a jak zpracovávají výrobky, třeba z mléka. Často si také dané výrobky můžete zakoupit. Těchto farem je v současné době poměrně hodně a jsou pro děti jako stvořené. Na farmách děti uvidí, jak vzniká jejich jogurt, který měli ke svačině a mohou si jídla začít více vážit. Nevhodné jsou však farmy, kde jsou zvířata zavřena v malých výbězích či se nedostanou vůbec na čerstvý vzduch. Prohlídka kravína není nic moc, navíc dětem nedává zrovna nejlepší příklad, jak by se s němými tvářemi mělo nakládat.