Nabídka, se kterou budete spokojeni

O instruktorech v autoškole koluje snad tolik hororových historek jako o revizorech nebo o zubařích. Neurotici, šílenci, masochisti. Je to ale pravda? Už dávno ne. Zejména v Praze je taková konkurence, že si můžete vybírat, a většina autoškol si toho je moc dobře vědoma. Díky tomu autoškoly také zachovávají vysoký standard svých instruktorů. Většina učitelů je dnes již trpělivá, chápavá, a velmi slušná. Zdaleka nejste první začátečník, kterého za volantem vidí, a cokoli při řízení provedete, to už pravděpodobně někde viděli.

 autoškola na dálnici

Hodně lidí se obává, že budou jenom jezdit do kolečka na parkovišti, a že nebudou dostatečně připraveni na reálný provoz. S dobrou autoškolou se vám to ale nestane. Jak dobrou firmu poznat? Především žádejte individuální přístup. Standardem by mělo být, že po celou dobu se vám bude věnovat pouze jeden školitel, který bude na jízdy jezdit včas, a že mezi jednotlivými tréninky nebudou prodlevy delší než pár dní. V průběhu vašich setkání byste se také měli naučit, jak se chovat ve všech možných situacích, včetně dálnic, tunelů a při řízení za ztížených podmínek.    

 cedule autoškoly

Nejlepším vodítkem při výběru autoškoly jsou reference. Poptejte se ve svém okolí, a vaši přátelé a známí vám jistě řeknout, kde byli a nebyli spokojeni. Nechte si také doporučit konkrétní učitele, a při zápisu do autoškoly pak požádejte, zda by vás mohl učit konkrétní člověk. Pokud to bude jen trochu možné, autoškoly vám jistě rády vyjdou vstříc. Propátrejte také internet, a přečtěte si facebookové profily jednotlivých firem. Podívejte se, jak škola komunikuje se svými zákazníky, a co o ní lidé říkají.

 tachometr v autě

Pokud zvolíte správnou firmu, nemáte se u zkoušky čeho obávat. Autoškolám na vašem úspěchu velmi záleží, a udělají všechno pro to, aby jste již brzy řídili s jistou a v pohodě. Tak na nic nečekejte, a vzhůru za volant.