Půjčovna aut v Praze vás zve k severním příhraničním horám

Představte si situaci, že si pronajmete v Praze osobní vůz, a máte před sebou celý volný víkend. Vozidlo je v perfektním technickém stavu, má k dispozici dálniční známku a samozřejmě i uhrazené povinné ručení a havarijní pojištění. Jedinou vaší starostí (kromě dodržení smluvených podmínek a snahy o předání vozu v původním stavu) je program zábavy. Kam s ním vyrazit s rodinou nebo s přáteli a jak efektivně vyplnit toto časové období?

Jizerské hory

Možností je mnoho vzhledem k tomu, že je Praha spojena s naší zemí dálniční sítí, a že za doslova pár hodin zvládnete ujet poměrně dlouhou vzdálenost, až k hraničním horám. A právě tam bychom se mohli společně vypravit, za netradičními zážitky.

chalupa v Jizerských horách

Vynechejte přelidněný Špindl – kdo miluje davy turistů a nevadí mu vysoké ceny služeb, tomu jistě pobyt ve vyhlášených krkonošských střediscích bude vyhovovat, ovšem máme pro vás tip na lokalitu mnohem klidnější, ale nikoli méně atraktivní. Krkonoše můžete vyměnit za Jizerské a Lužické hory, jsou tu fantastické výhledy do krajiny, čistý vzduch, malebná příroda a hlavně božský klid. Procestovat tu autem můžete desítky kilometrů a rozhodně se tu nudit nebudete.

A chcete-li pár tipů, která místa za to stojí, tak zde jsou: přehrada Desná Souš, osada Jizerka, rozhledna Štěpánka a Královka, Horní Maxov, Mariánská Hora, Albrechtice v Jizerských horách, přehrada Naděje, Tisíciletý tis, hora Luž a osada Horní Světlá pod Luží.

Máchův kraj – na zpáteční cestě s vozem z půjčovny aut v Praze nebo druhý víkendový den můžete zavítat do Máchova kraje k Máchovu jezeru, hradu Bezděz a hradu Kokořín. Kdo z vás to tu nezná a projíždí tudy vůbec poprvé, bude překvapen, jak malebná krajina se před vámi rozevře v celé své kráse. Není tedy divu, že byla inspirací k básnické tvorbě Karla Hynka Máchy a zároveň k některým filmovým záběrům z českých komedií, pohádek či seriálů.