Aplikace Převodník jednotek je výbornou technickou pomůckou


Jednou z velmi zajímavých pomůcek – novinek ze světa techniky je aplikace vytvořená vývojářským studiem Aevumsoft. Pracuje v českém jazyce a bez reklam, je ke stažení z rozhraní Google Play zdarma. Program je velice přehledný, jednoduchý a intuitivní, nevyžaduje žádné nároky na lokalizaci polohy a na zpřístupnění osobních údajů. Využívat jej můžete poměrně často, protože dokáže skutečně převádět snad všechny veličiny, se kterými se lidé setkávají každý den. Hodnoty teploty, tlaku, délková měření, aktuální kurz koruny, velikosti dámských bot, pánských košil, atd.
geometrie matematika

Převodník jednotek mimo jiné efektivně:

·         Převede bezpečně podle aktuálního kurzu Českou korunu na Americký dolar, Euro a dalších několik desítek světových měn. V databázi jsou k dispozici všechna světová platidla.
·         Převádí text na morseovu abecedu, na hexadecimální kód, nebo na leteckou hláskovací abecedu (např. slovo AHOJ je v letecké terminologii doslova „Alpha Hotel Oscar Juliet“).
·         Hodnotu tlaku převede např. z Barů a Milibarů na Hektopascaly, převodních jednotek tlaku je tu k dispozici několik desítek.
·         Úhel převádí ze stupňů na minuty, sextanty, kvadranty, radiány a další veličiny.
·         Zajímavé jsou převody jednotek u velikostí oděvů a obuvi. Např. bezpečně převádí velikost dámské obuvi na délku chodidla v cm, velikosti bot převede z evropského značení na US, UK, nebo na lokální míry ve Francii, v Rusku, v Číně, ve Velké Británii. Převod jednotek se také týká velikostí dámských halenek, plavek, šatů, klobouků, pánských bot, kalhot, košil, triček. Převádí se také velikosti prstenů.
·         Jednotky výkonu jsou definovány jak ve Wattech, Kilowattech, Megawattech, tak i v hodnotách Koňských sil, Kilokalorií za sekundu, Kilovoltampérech a dalších zhruba čtyřiceti měrných jednotkách. Převod Koňských sil na KW ocení zejména automobilisté.
·         Převodník zvládne pracovat s datovými veličinami, bezpečně přehazuje bajty na bity, znaky v kódování ASCII, UTF-32, zvládne datové hodnoty pro CD ROM, disketu, DVD, Blue Ray médium a dokáže zpracovat ještě spoustu dalších datových veličin a typů.
·         Převodník vám vypočítá, kolik ujedete kilometrů při spotřebě vozu, např. jestliže máte průměrnou spotřebu 6 litrů na 100 km, snadno zjistíte, že na 1 litr paliva ujedete zhruba 16,6 kilometru.
matematické výpočty
·         Z dalších převodníků jmenujme např. úhlovou rychlost, úhlové zrychlení, teplotu, tepelnou roztažnost, vodivost, hustotu a odpor, spalné teplo na objem nebo hmotu, elektrický proud, odpor, napětí, vodivost a potenciál, údaje o hmotnosti, magnetickém poli, jasu, osvětlení, měrném objemu, plochy (metry čtvereční na ary a hektary) atd.

Vybrat si kvalitní a levný telefon je umění.


Kolikrát se vám stalo, že vás starý telefon již nefungoval nebo se začal sekat, a proto jste se rozhodli pro nový? V tu chvíli vystává důležitá otázka, jaký telefon je ten správný. Hodně zákazníků primárně kouká po ceně a na kvalitu nekouká. Jak si tedy vybrat telefon jaký potřebuji, nenechal za něj celou výplatu a nebyl to úplný propadák?
tlačítkový mobil
Při výběru si sestavte tabulku funkcí, které chcete, aby telefon splňoval a dle toho vybírejte.
·         Výběr PROCESORU – rychlosti telefonu
Ø  Spíše na volání a smsky                       èStačí vám velmi slabý procesor
Ø  Spíše pracovní záležitosti (aplikace)     èDoporučuji výkonnější procesor
Ø  Spíše herní a osobní aplikace               èDoporučuji výkonnější procesor
Ø  Herní i pracovní                                  èVelmi výkonný procesor
 komunikace s plechovkama
·         Výběr CENY dle potřeby telefonu
Ø  Do 1.000 Kč           èPouze volání/smsky, převážně tlačítkový telefon, bytelný
Ø  Do 2.500 Kč           èVýkonnostně nežli tlačítkový, méně kvalitní, nekvalitní display
Ø  Do 5.500 Kč           èZlatá střední cesta, kvalitnější součástky, občas doplňky navíc
Ø  Do 7.500 Kč           èVýkonný telefon, kvalitní součástky, lepší výbava a doplňky
Ø  Do 12.000 Kč         èPřevážně platíte značku telefonu, ale kvalita je taktéž vysoká!
Ø  Do 20.000 Kč         èNovinka na trhu, kvalitní součástky, 25% ceny platíte značku.
 
·         Výběr ÚLOŽIŠTĚ telefonu
Ø  Nadměrně fotit či pořizovat videa                    è16 a více GB
Ø  Hodně písniček či audioknih                            è16 a více GB
Ø  Chcete koukat na filmy                                    è32 a více GB
Ø  Velké množství aplikací?                                 è16 – 32 GB
Ø  Všechno dohromady v malém množství            è64 a více GB
Ø  Všechno dohromady ve velkém množství         è128 a více GB (nebo Mini SDCart)
 
·         Výběr DOPLŇKŮ
Ø  Tato kategorie záleží zcela na vás, zde většinou jde o porty navíc, podporu zvuku, lepší barvy, lepší fotoaparát, přední i zadní fotoaparát, MicroSIM apod.
Ø  Čím více doplňků do telefonu chcete, tím se cena zvyšuje, ale záleží, čemu dáte přednost.
Ø  Hodně mladých lidí chce na telefonu fotoaparát a tím pádem musejí počítat s vyšší cenou, protože kvalitní čočky do telefonu jsou mnohem dražší záležitost nežli třeba port na víc.
držení mobilů
Při sestavení takovéto tabulky hned zjistíte, do čeho chcete investovat a do čeho ne. Pak už jen stačí prohledat e-shopy či kamenné obchody a najít si ten správný telefon, který bude splňovat všechny podmínky. Občas musíte udělat i kompromis, jelikož se telefony skládají dle nějakých norem a tedy vše co byste chtěli či nechtěli, nejde moc ovlivnit, ale převážně tyto body co jsem výše uvedl, ovlivnit jdou.

Vyberte si to, s čím budete spokojení

Vybrat vhodné světelné zdroje mnohdy není zrovna jednoduché, protože je nutné dobře se dívat na mnoho různých faktorů, které není dobré podceňovat. Pokud tedy chcete, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku, i když potřebujete osvětlit velké prostory, jako jsou ulice, parky nebo třeba okolí budov, tak byste se měli spolehnout na takové světelné zdroje, které už se o to postarají.
Sodíková výbojka může být v takovém případě opravdu dobrou volbou, na kterou se můžete naprosto bez obav spolehnout, protože se jedná o velice kvalitní světelný zdroj, který už Vám nabídne jenom to nejlepší.bulb
Výbojky, které Vám mohou nabídnout to nejlepší
Věřte tedy tomu, že výběr světelných zdrojů nemusí být zrovna náročný, pokud tedy víte, kde byste měli hledat. Kvalitní sodíkové výbojky už se postarají o to, aby byly i velké prostory dobře osvětleny, což má dobrý vliv jak na bezpečnost, tak na přehlednost a dobrou orientaci pro každého člověka, a to i v té nejčernější tmě.
Pořízení takových světelných zdrojů rozhodně není finančně náročné, na to se můžete spolehnout, a proto využijte toho, co tu pro Vás je. Nabídka je totiž nadmíru široká.

Chtějte jenom to nejlepší

Pokud tedy hledáte kvalitní světelné zdroje, na které bude opravdu spolehnutí, tak vsaďte na to, co tu pro Vás je, a zaručeně nebudete muset ničeho litovat. Nabídka je natolik široká, že v ní naleznete vše potřebné a vyhnete se mnoha nepříjemným starostem, které by Vás jinak mohly hodně potrápit. Uvidíte tedy, že Vám takové řešení bude nadmíru vyhovovat. Nakupovat i vybírat můžete navíc z pohodlí Vašeho domova, takže si můžete být jistí tím, že nebudete ničím omezováni a na všechno budete mít dostatečné množství času.bulb1