Trampolíny šetří klouby a podporují dobrou náladu

Člověk je tvor dosud neprobádaný a není možné každého z nás strčit do škatulky s přesnou definicí. Přesto však jedno základní dělení existuje. Ta méně početná část populace se řadí mezi sportovní nadšence, kteří profesionální nebo amatérskou formou milují extrovertní způsob života, jsou neustále v pohybu a sport je jejich každodenním průvodcem, ať už se jedná o stolní tenis, in-line brusle nebo fotbalový míč.

Vhodné sporty pro nadšence i lenochy

No a my ostatní jsme spíše pasivními hráči, maximálně se krátce svezeme na kole, projdeme v přírodě, ale spíše posedáváme a poleháváme, i když víme, že bychom se měli více hýbat. Pohyb je přirozený všem živým tvorům, jenže jak to udělat, když je tolik namáhavý a bolestivý. A když to lenošení je tak příjemné.

pružiny trampolíny

Zkuste alespoň pro začátek tři aktivity, které by vás mohly přimět změnit na celou věc názor:

Plavání – voda dokonale nadnáší, působí jako příjemné chladivé médium, dokonale vás obejme, a cítíte se jako znovuzrození. Všechny plavecké disciplíny dokážou rozhýbat celé tělo, navodit dobrou náladu uvolněním endorfinů již po několika minutách. A nemusíte zrovna lámat rekordy, zvolte si klidně pomalé tempo, zhluboka dýchejte a snažte se přítomný okamžik prožít do maxima.

Jóga – buněčný systém lidského těla je vzájemně propojen nervovou soustavou. Jóga je výborným prostředkem pro harmonizaci nervové soustavy, k protažení a mírnému posílení svalstva, správnému dýchaní a vnímání svého vlastního těla v jeho přirozené podobě. Zlepšuje koncentraci a poklidným průběhem cvičení přispívá k duševní pohodě.

skákání na trampolíně

Skákání na trampolíně – tento pohyb je velmi svérázný a stěží jej napodobíte na jiném nářadí. Právě zde se velmi rychle uvolní do krevního oběhu endorfiny, které navozují pocit štěstí, tlumí depresi a úzkosti, a zároveň se brzdí proces tvorby stresových hormonů (adrenalinu, noradrenalinu a kortizolu). Pravidelné skákání na trampolíně 305 https://www.beanbag.cz/trampolina-305cm posiluje většinu svalů, zvyšuje fyzickou kondici podobně jako plavání a zároveň šetří klouby, které nejvíc trpí při běhání a silových sportech.