Vliv rodiny a blízkých lidí na náš život


Ovlivňují nás rodiče, prarodiče, sourozenci, spolužáci, kamarádi, partneři,…
Třeba jejich povaha, způsob žití, vzdělání, cílevědomost, starostlivost a také míra lásky k nám. Ne každý má to štěstí vyrůstat ve šťastné rodině, což by měl být základ, ale jsou lidé, kteří stráví dětství v nefunkční rodině a stanou se z nich plnohodnotní a významní lidé pro společnost. Vliv na náš životní styl má i to, co vidíme v televizi, slyšíme v rádiu,
přečteme si v novinách nebo na internetu.
rodiče s dcerkou 
Jen na nás záleží, co si z toho vybereme, v co uvěříme, o co se dál budeme zajímat, a jak to všechno může změnit náš postoj k životu. Vždy máme více možností. Vždy existuje alternativa. Je to jen na nás. Některé tyto vlivy nám možná vyberou partnera, směr vzdělání, práci,…
poležení v trávě 
Také ovlivní to, jakým  přínosem budeme pro lidi, kteří žijí okolo nás nebo přímo s námi.
V průběhu života se setkáváme s různými situacemi, které nás mohou změnit. Většinou největší změny v životě přicházejí s nemocí, se ztrátou blízkého člověka. V takové situaci jsme ochotni, někdy i donuceni slevit ze svých nároků a přehodnotit důležitost všeho, co se nám do té doby stalo každodenní samozřejmostí. Najednou zjistíme, co je opravdu důležité. Pro nás, pro naše děti, pro naše rodiče. Může nás to dát dohromady, ale také v některých případech nás to může rozdělit.
 
V druhém případě je důležité si uvědomit, že život je opravdu moc krátký na to, abychom se přestali stýkat s blízkými, i když si myslíme, že pravda nebo nárok je naší straně. Pokud to jen trochu jde, udělejme vstřícný krok. Budeme se vzájemně potřebovat.
Každý máme něco, co nás baví nebo naplňuje. Může to být práce, rodina, koníčky, sport,…Je dobré, když máme nějaký způsob, jak alespoň na chvíli uniknout ze všedních dnů a odreagovat se. V dnešní uspěchané době je to takřka nutnost.
obětí mužů 
Relaxací se dá zmírnit každodenní dávka stresu, které jsme vystaveni a načerpat nové síly. Čekat na dovolenou jednou za rok je málo.
Měli bychom pro své zdraví udělat něco častěji, třeba každý den.
Můžeme si vybrat z mnoha aktivit nebo třeba jen:
– protáhnout se a pořádně se nadýchnout
– požádat blízkého o malou masáž
– napustit si plnou vanu a relaxovat
– zacvičit si, zaběhat si nebo jen se projít ven
– sejít se s přáteli, příbuznými
– podívat se na východ slunce
– přečíst si knížku atd.
Ať už je život ovlivněn tím nebo něčím jiným, je třeba ho také žít.