Jak se proměnit v ranní ptáče?


Neposouvejte budík
Častý problémem s ranním vstáváním nastává, když si v mobilu zaškrtneme kolonku odložení budíku. Sice je to velmi lákavá nabídka, si ještě pár minut pospat, ale v konečným efektu nás opakované vstávání ještě více vyšokuje.  Nestačí se naštvat na budík jen jednou? Je lepší si jasně zvolit hodinu, která je na vstávání pro Vás ideální a té se držet. Uvidíte, že se vyhnete ranním problémům s nedochvilností.
cvičení v přírodě
Voda nás po ránu probudí
Není nic účinnějšího než si pořádně opláchnout studenou vodou obličej. Je to tak osvěžující pocit, že se budete cítit jako znovuzrození. Neuškodí ani ranní sprcha, která člověka spolehlivě probudí a nastartuje na celý den.

Oblékněte se
Možná máte problém vylézt z postele do té strašlivé zimy, která je na chodbě. Abyste se cítili po ránu alespoň trochu lépe, pomůže Vám hřejivý pomocník, a to župan. Nebudete pociťovat takový teplotní šok, tudíž si Vaše tělo bude na ranní vstávání lépe zvykat.
smažená vejce
Snídaně je základ
Mnoho lidí vstává na poslední chvíli a pak snídani nestíhá, to je však velká chyba. Vždy myslete na to, že kvalitní snídaně je základem úspěchu celého dne. Člověk potřebuje nastartovat svůj metabolismus už po ránu, a k tomu potřebuje vitamíny a minerály. Neodbývejte se hned po ránu a dopřejte si snídani, jakou si zasloužíte.
žena pod sprchou
15 minut pro sebe
Zkuste si hned po ranní hygieně udělat pár minut sami pro sebe a strávit je tak, jak si přejete. Někdo si dopřeje šálek horké ranní kávy, jiný si jde zaběhat do parku či medituje. Je jen na Vás, co si vyberete, hlavní je, abyste to, co děláte, dělali pro sebe. Budete mít dobrou náladu už od rána a budou se Vám lépe překonávat každodenní překážky.
Hudba
Nic po ránu nezvedne tak náladu, jako příjemná hudba z rádia. Stačí pár minut Vaší oblíbené písničky a Vaše myšlenky se začnou ubírat pozitivním směrem.

Jak trávit se svou rodinou co nejvíce času?

Zpravidla bývá zvykem, že se všichni členové rodiny společně setkávají ve výjimečných událostech, jakými jsou narozeninové oslavy, nebo svátky (převážně na Vánoce). Takové chvíle jsou krásné, harmonické, ale bohužel i strašně vzácné, protože je to jenom zlomek času přes rok, kdy si všichni na sebe dokážete najít chvilku pro sebe.
rodinná pohoda na dovolené

Rodina je základ všeho potřebného, co k životu skutečně potřebujeme, protože její členové jsou pro nás oporou, útočištěm a nejbližšími přáteli. A hlavně, je to stejná krevní skupina.

Jakým způsobem můžete utužit vaše společné vztahy a setkávat se mnohem častěji , než jen na Vánoce?

1. Dejte jim pocit, že mají u vás dveře otevřené – je důležité nezapomínat na to, že i když vaší domácností projde spousta vašich známých a dobrých přátel, mezi vaše návštěvy, byste měli zahrnout i pozvání vaší rodiny. A vůbec není důležité to, jestli to bude vaše babička, nebo mladší generace. Měli by být u vás všichni vítaní.

2. Nejezděte kolem, ale zastavte se – v nedostižném zmatku a rychlém tempu vašich pracovních a osobních aktivit se často můžete přistihnout při tom, že jste několikrát prošli kolem domova vašich rodinných příslušníků, ale nezastavili jste se. Nemusíte každou návštěvu ohlašovat, podstatné je ukázat všem, že procházíte kolem a víte o nich. Takové situace rodinu stmelují.

3. Naplánujte dovolenou – jistě si pamatujete na vaše dětství, kdy jste minimálně jednou šli s vašimi rodiči na dovolenou s celou rodinou. Co vám bráni zorganizovat takovou sešlost i teď, když už nejste dítě? Máte přece více možností, proto neváhejte a podniknete něco společně, třeba někde u vody, nebo na chatě. Takový víkend se vryje do paměti všem vašim členům!

4. Volejte si často a ptejte se na vše – v dnešní době už neexistují výmluvy, proč se nezajímat o svou rodinu, i když bydlí poměrně daleko. Pokud nemáte možnosti se sejít, zavolejte si a zajímejte se o nich. Mobilní telefon držíte v ruce přece každý den, takže není problém vytočit číslo lidí, se kterými jste vyrůstali.

prostřeno pro oslavu

5. Léto a zahradní slavnosti – léto a zahrada patří k sobě, taktéž jako pořádání rodinných událostí. Pozvěte své nejbližší společně k jednomu grilu a dobrému pití a užívejte si chvíle spolu. Slunečné počasí a láska vaší rodiny toto nádherné období přivede k dokonalosti.

Zelené potraviny

Mezi neznámější zelené potraviny patří chlorela a zelený ječmen. Tyto zelené potraviny mají pozitivní vliv na naše zdraví. Dodávají nám živiny, vitamíny, minerály a antioxidanty v přirozené podobě, které nám současná strava bohužel nedodává v dostatečném množství. Zelené potraviny tedy dodávají tělu to, co potřebuje, aby mělo sílu bránit se vlivům okolí. Opravdu kvalitní zelené potraviny pocházejí ze zemědělské produkce, kde se k pěstování používají pouze přírodní postupy bez použití chemie a hnojiv.
mladý ječmen

Pokud užíváte pravidelně nějaké léky na chronická onemocnění, nemusíte se bát kontraindikací. Ječmen i chlorela jsou přirozené potraviny, které lze užívat společně s léky. Akceptujte pouze časový odstup, protože vzhledem k očistnému působení potravin, by mohly snižovat účinnost léků. Kromě působení na organismu mají zelené potraviny sytící a regenerační efekt.

Dávkování – dávkování chlorely a zeleného ječmene je potřeba navyšovat postupně, aby nedošlo k prudkým očistným procesům. Každý z nás se potýká s jinými neduhy, podle toho dávkování upravíme. Silnější jedinci mohou zvyšovat dávky rychleji, než osoby trpící závažnými zdravotními problémy.

Nechte si v tomto případě poradit od výživového poradce, který má již s užíváním zelených potravin dostatek zkušeností.
pilulky chlorelly

Chlorela – zelená řasa obsahující vitamíny a minerály. Je výborná pro vegetariány, protože obsahuje 58% vysoce stravitelných bílkovin.

Zelený ječmen – sklízí se v raném stádiu, kdy je ještě zelený, protože v této fázi růstu má největší obsah užitečných výživných složek. Obsahuje železo a dvojnásobně vyšší množství hořčíku než má pšenice. Mladý ječmen si také můžete vypěstovat sami. Sklízí se asi po deseti dnech od výsadby.

Mezi další super potraviny patří také Goji

Vliv rodiny a blízkých lidí na náš život


Ovlivňují nás rodiče, prarodiče, sourozenci, spolužáci, kamarádi, partneři,…
Třeba jejich povaha, způsob žití, vzdělání, cílevědomost, starostlivost a také míra lásky k nám. Ne každý má to štěstí vyrůstat ve šťastné rodině, což by měl být základ, ale jsou lidé, kteří stráví dětství v nefunkční rodině a stanou se z nich plnohodnotní a významní lidé pro společnost. Vliv na náš životní styl má i to, co vidíme v televizi, slyšíme v rádiu,
přečteme si v novinách nebo na internetu.
rodiče s dcerkou 
Jen na nás záleží, co si z toho vybereme, v co uvěříme, o co se dál budeme zajímat, a jak to všechno může změnit náš postoj k životu. Vždy máme více možností. Vždy existuje alternativa. Je to jen na nás. Některé tyto vlivy nám možná vyberou partnera, směr vzdělání, práci,…
poležení v trávě 
Také ovlivní to, jakým  přínosem budeme pro lidi, kteří žijí okolo nás nebo přímo s námi.
V průběhu života se setkáváme s různými situacemi, které nás mohou změnit. Většinou největší změny v životě přicházejí s nemocí, se ztrátou blízkého člověka. V takové situaci jsme ochotni, někdy i donuceni slevit ze svých nároků a přehodnotit důležitost všeho, co se nám do té doby stalo každodenní samozřejmostí. Najednou zjistíme, co je opravdu důležité. Pro nás, pro naše děti, pro naše rodiče. Může nás to dát dohromady, ale také v některých případech nás to může rozdělit.
 
V druhém případě je důležité si uvědomit, že život je opravdu moc krátký na to, abychom se přestali stýkat s blízkými, i když si myslíme, že pravda nebo nárok je naší straně. Pokud to jen trochu jde, udělejme vstřícný krok. Budeme se vzájemně potřebovat.
Každý máme něco, co nás baví nebo naplňuje. Může to být práce, rodina, koníčky, sport,…Je dobré, když máme nějaký způsob, jak alespoň na chvíli uniknout ze všedních dnů a odreagovat se. V dnešní uspěchané době je to takřka nutnost.
obětí mužů 
Relaxací se dá zmírnit každodenní dávka stresu, které jsme vystaveni a načerpat nové síly. Čekat na dovolenou jednou za rok je málo.
Měli bychom pro své zdraví udělat něco častěji, třeba každý den.
Můžeme si vybrat z mnoha aktivit nebo třeba jen:
– protáhnout se a pořádně se nadýchnout
– požádat blízkého o malou masáž
– napustit si plnou vanu a relaxovat
– zacvičit si, zaběhat si nebo jen se projít ven
– sejít se s přáteli, příbuznými
– podívat se na východ slunce
– přečíst si knížku atd.
Ať už je život ovlivněn tím nebo něčím jiným, je třeba ho také žít.

Voda plná vitamínů

Dospělý jedinec by měl za jeden den do sebe dostat alespoň dva až tři litry tekutin. Některé nápoje typu čaj, tvrdý alkohol nebo káva působí dehydratačně, takže hlavně v letních měsících je dobré je buďto vynechávat, nebo s nimi zároveň pít i vodu. Voda sama o sobě je poměrně zázračná tekutina, která sice nijak nechutná, ale obsahuje celou řadu nám užitečných látek. Když ji navíc ještě doplníte několika plátky citrónu, stane se z obyčejné vody doslova živá voda.

voda ze džbánu

Léčebné účinky

Citróny samy o sobě jsou plné vitamínů a jejich konzumace vám rozhodně neublíží, právě naopak. V kombinaci s vodou se z nich však stává nápoj, který byste si měli dopřávat alespoň jednou denně. Tento nápoj funguje jako vyrovnávač krevního tlaku, který může být po ranním probuzení mírně zvýšen. Dejte si jednu skleničku a tlak se během chvilky vyrovná. Takto se vám zlepší i nálada.

Součástí citrónu nejsou pouze vitamíny, které jsou samozřejmě také velice důležité a zdraví prospěšné, ale rovněž i celá řada antioxidantů, které rovněž působí blahodárně. Ty velice efektivně vyhánějí špatné látky z těla a tím zvyšují celkovou imunitu. Nikde není řečeno, že pokud budete pít každý den vodu s citrónem, že se nikdy nenachladíte, ale stane-li se to, pravděpodobně bude mít vaše nemoc daleko jednodušší průběh a rychleji se zase dostanete do formy.
džbán vody

V případě, že máte problémy s nadváhou, může vám voda obohacená o velké množství vitamínu C pomocí trochu zhubnout. Sama o sobě to samozřejmě nedokáže, ale pokud jí nahradíte sladké nápoje, které jste dodnes pravidelně pili, sníží se vám počet přijatých kalorií a tím i vaše váha. Samozřejmě, měli byste to kombinovat i se sportem.

Je prokázáno, že voda s citrónem také přispívá ke kráse. Vždyť ty největší krásky historie tento nápoj také měly rády. Antioxidanty a vitamín C totiž prokazatelně přispívají k ke kvalitnější, a tudíž i hezčí pleti.

Užít si pořádně dovolenou

Jsou lidé, kteří nad dovolenou v Chorvatsku ohrnují nos. Mají pocit, že pokud neletí do vzdálených míst a neobývají luxusní letoviska, nejsou v kurzu. Tak či tak, navzdory tomuto snobskému pohrdání Chorvatsko bulo, je a s největší pravděpodobností také bude nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místě. A proč také ne. Důvodů proč právě tato destinace je tak oblíbená a proč si právě zde užijete dovolenou na maximum je opravdu celá řada.
přístav v Dubrovníku

Důvody proč právě zde
· Je tady krásně. To je celkem pádný důvod, nemyslíte. Na své si zde přijdou jak milovníci moře, tak milovníci přírodních krás i památek.
· Je tady levně. Je to stále nejdostupnější lokalita, která je dostupná i pro lidi s nižšími příjmy. Což ovšem neznamená, že by zde nejezdili také lidé, kteří nemají o peníze nouzi.
· Dorozumím se tady. Chorvatština patří mezi slovanské jazyky. Není sice tak srozumitelná jako slovenština, případně polština, ale na základní komunikaci vystačí a nemusíte znát světový jazyk.
· Komfortní doprava autobusem. Jsou lidé, kteří mají panickou hrůzu z cestování letadlem a určité lokality jsou pro ně tím pádem nedosažitelné. Jiní lidé pro změnu neradi řídí a nabídka dopravy po vlastní ose je pro ně nepřijatelná. Dopřejte si komfort klimatizovaného autobusu, který Vás doveze až na místo.
· Jsou tady příjemní lidé. Jsou tady příjemní lidé, se kterými máme poměrně mnoho společného. Je to důvod, proč se zde rádi vracíme.
· Je tady mnoho vyžití. To je důležité, zvláště pokud cestujete s malými dětmi, které se neustále dožadují své porce zábavy.
chorvatsko poreč

Pokud plánujete dovolenou, musíte uznat, že je opravdu nejvyšší čas najít si vhodný zájezd. Zkuste si prostudovat nabídky cestovních kanceláří a agentur a vyberte si to, co Vám bude nejvíce vyhovovat. Například oblíbené je ubytování v apartmánech nebo v poslední době také v mobilheimech.

Když se neumíte ozvat, nečekejte zázraky

Zaměstnavatel ocení Váš názor
Také řešíte v práci jeden problém za druhým a nelíbí se Vám, jak na Vás šéf občas zakřičí, ale nikdy se neozvete? To je však velký problém. I když máte pocit, že nemůžete mít námitky protože, nechcete přijít o práci, nenechte se zmást.
porada na pracovišti.jpg
Vždy se raději ozvěte a řekněte svůj názor. Nemusíte se samozřejmě utrhnout na každého s kým nebudete souhlasit, ale můžete zvolit pozitivní přístup. Tohle se mi líbí, ale tohle bych raději udělala jinak nebo Ráda bych si vybrala dovolenou, kterou jsem si ještě nevyčerpala. Buďte asertivní a nebojte se říct, co si myslíte. Možná budete překvapeni kolik lidí tento přístup ve Vašem okolí ocení.
žena a rozhodnutí.jpg

Vyhněte se problémům ve službách
Možná znáte pocit, kdy odcházíte od kadeřnice či kosmetičky se slzami v očích, protože představa, kterou jste měla, se bohužel nenaplnila. Není to však ve většině případů chyba kadeřnice či kosmetičky. Je dobré si uvědomit, jestli jste kadeřnici vysvětlila, jaký účes si představujete nebo kosmetičce, který typ obočí zrovna chcete vytvarovat. Nebojte se ozvat přímo při výkonu služby a zaměstnance dál informovat o svých představách. Určitě ocení Vaši snahu a bude si i jistější ve své práci.
máma a dítě u mapy.jpg
Lidé si Vás budou více vážit
Mrzí Vás, že na Vás kamarádka poslední dobou nemá příliš času nebo, že Vaše dítko už dlouho nebylo na hlídání u babičky? Není nic jednoduššího než se ozvat tam, kde je to potřeba. Uvidíte, jak se Vám vztahy kolem Vás najednou projasní. Není v tom žádná věda, třeba jen kamarádka řeší hodně osobních problémů a babičku bolí záda. od sebe ani od druhých. Když dáte najevo svůj názor a ozvete se na místech, kde to nikdo nečeká, lidé si Vás najednou začnou více vážit. Zkuste to i Vy, spokojení budete na obou stranách.

Perfektní rozhodnutí

muž, model, moře

Rádi byste vyzkoušeli něco nového, co by vám mohlo pomoci? Chtěli jste najít pomoc ve známé Viagře, ale je vcelku drahá a také se k ní jen tak nedostanete? Potřebujete něco podobného, co by mělo stejně účinné látky, ale bylo by to cenově dostupnější? Pak je tu pro vás genericum Kamagra , která vás rozhodně nezklame a určitě se budete těšit její oblibě, stejně jako mnoho dalších uživatelů.

A k čemu všemu vám může být užitečná? Pomůže vám zlepšit sexuální výkonnost, takže pokud jste měl problém začít sexuální akt nebo v něm pokračovat dostatečně dlouhou dobu, určitě budete spokojeni. Pomáhá řešit veškeré poruchy erekce, které mohou mít příčinu ve vyšším věku, ale občas také v jiných oblastech, dále se nebudete setkávat s předčasnou ejakulací. A pokud máte nízkou vzrušivost nebo nemáte tolik sexuálního apetitu, můžete se také těšit na změnu. Věřte, že je to skutečně dobrá cesta, jak se najít opět chutě mládí a jak uspokojit manželku či přítelkyni.

lístky, růžové tabletky

Nejlepší cesta k úspěchu

Jistě oceníte, že si můžete tento lék objednat bez předpisu, takže se nemusíte svěřovat žádnému lékaři ani další osobě. O problémech nemusíte mluvit dokonce ani s partnerkou, protože když si objednáte včas, na nic nepřijde. Pokud je tomu tak, rozhodně byste měli prohlédnout naše stránky, kde najdete hned několik účinných přípravků, stačí si vybrat podle vlastního vkusu. A co když někdo přijde na obsah balíčku poté, co vám ho doručí? Pokud ho sami nikomu neukážete, nemusíte mít obavy, protože vše je baleno absolutně diskrétně a nikdo na první pohled nic nepozná. Abyste od nás měli nějakou výhodu, pokud si objednáte nad 1000 korun, budete mít dopravu zcela zdarma. Možná si vyberete více přípravků, abyste měl větší zásobu. Nestresujte se a jen si užívejte!

rudé tabletky, krabička