Vzdělání nerovná se pravda


Ano, čtěte správně. Neznamená přeci, že když si nastuduji nějakou oblast například historii, tak je vše pravdivé a zakládá se na skutečnostech. Na jednom CD jeden mluvčí hovořil, že nám některé skutečnosti dějepis ve škole zatajil a to je to, na co narážím. Nevím, jak u Vás, ale u nás na Vysočině byl dějepis strašná nuda. Vůbec mě to nebavilo a vždycky jsem si říkal, že je to ztráta času. Až postupem času jsem si uvědomil, že dějepis je ve skutečnosti velmi zajímavý, ale ne ten ze školy.
 studující panáček
Pokud máte v okolí nějakou větší knihovnu, tak se tam mrkněte a pokud Vám mohu doporučit, tak si vyberte nějakou knihu o Rusku a KGB. Jednu takovou jsem četl a musím říct, že to bylo hodně zajímavý a vůbec to nebyla nuda. Až dočtu některé knihy, které mám v plánu přečíst, tak se půjdu podívat do knihovny a vyberu si nějakou knihu, která pojednává o historii České republiky, nebo Ruska. Česká republika je velmi zajímavá země a děly se tady věci, o kterých je dobré vědět a to například to, jak to bylo ve skutečnosti s Chartou 77, pádem komunismu a dalšími věci. Nevím, jestli ty informace, které hledám, najdu, ale mohu říct, že jsem měl možnost vidět člověka, který byl chvilku v Chartě 77, byl to kamaráda kamarád a on ho šel pozdravit, když jsme spolu seděli v hospodě. K tomu mi akorát řekl, že tam s nimi chvilku byl, než to pochopil. Udělejte si obrázek sami.
 brýle na knize
Takhle bych mohl pokračovat dále. Rád jsem četl knihy od jednoho známého novináře, protože mě zajímalo pozadí podnikání v České republice. Znáte to, v televizi to vypadá, jako kdyby vše řídili mocní mužové v oblecích, ale když jsem přemýšlel, tak mi došlo, že tito lidi moc v televizi neuvidím, protože oni nestojí o to, aby se o nich mluvilo. Protože mě to hodně zajímalo, tak jsem se dostal k lidem, co o těch lidech ví a hádejte co, všechno je propojený a neznamená, že když je někdo novinář, že napíše pravdu, protože například nemá kvalitní zdroje, nebo taky schválně klame.