Jak trávit se svou rodinou co nejvíce času?

Zpravidla bývá zvykem, že se všichni členové rodiny společně setkávají ve výjimečných událostech, jakými jsou narozeninové oslavy, nebo svátky (převážně na Vánoce). Takové chvíle jsou krásné, harmonické, ale bohužel i strašně vzácné, protože je to jenom zlomek času přes rok, kdy si všichni na sebe dokážete najít chvilku pro sebe.
rodinná pohoda na dovolené

Rodina je základ všeho potřebného, co k životu skutečně potřebujeme, protože její členové jsou pro nás oporou, útočištěm a nejbližšími přáteli. A hlavně, je to stejná krevní skupina.

Jakým způsobem můžete utužit vaše společné vztahy a setkávat se mnohem častěji , než jen na Vánoce?

1. Dejte jim pocit, že mají u vás dveře otevřené – je důležité nezapomínat na to, že i když vaší domácností projde spousta vašich známých a dobrých přátel, mezi vaše návštěvy, byste měli zahrnout i pozvání vaší rodiny. A vůbec není důležité to, jestli to bude vaše babička, nebo mladší generace. Měli by být u vás všichni vítaní.

2. Nejezděte kolem, ale zastavte se – v nedostižném zmatku a rychlém tempu vašich pracovních a osobních aktivit se často můžete přistihnout při tom, že jste několikrát prošli kolem domova vašich rodinných příslušníků, ale nezastavili jste se. Nemusíte každou návštěvu ohlašovat, podstatné je ukázat všem, že procházíte kolem a víte o nich. Takové situace rodinu stmelují.

3. Naplánujte dovolenou – jistě si pamatujete na vaše dětství, kdy jste minimálně jednou šli s vašimi rodiči na dovolenou s celou rodinou. Co vám bráni zorganizovat takovou sešlost i teď, když už nejste dítě? Máte přece více možností, proto neváhejte a podniknete něco společně, třeba někde u vody, nebo na chatě. Takový víkend se vryje do paměti všem vašim členům!

4. Volejte si často a ptejte se na vše – v dnešní době už neexistují výmluvy, proč se nezajímat o svou rodinu, i když bydlí poměrně daleko. Pokud nemáte možnosti se sejít, zavolejte si a zajímejte se o nich. Mobilní telefon držíte v ruce přece každý den, takže není problém vytočit číslo lidí, se kterými jste vyrůstali.

prostřeno pro oslavu

5. Léto a zahradní slavnosti – léto a zahrada patří k sobě, taktéž jako pořádání rodinných událostí. Pozvěte své nejbližší společně k jednomu grilu a dobrému pití a užívejte si chvíle spolu. Slunečné počasí a láska vaší rodiny toto nádherné období přivede k dokonalosti.