Jak vybrat svatební šaty

Každá žena se těší na to, až i půjde zkoušet a vybírat svatební šaty na svůj velký den. Budoucí nevěsta má možnost navštívit svatební salóny a šaty si koupit nebo půjčit. Půjčení šatů se vám vyplatí, protože šaty použijete jen jednou a za půjčení nezaplatíte tolik, jak kdybyste si šaty kupovali. Zkušené švadleny vám v salónu upraví šaty přesně na vaší postavu, takže se nemusíte obávat, že by vám šaty byly příliš dlouhé. Všechny šaty jsou profesionálně vyčištěny, takže vůbec nepoznáte, že je před vámi měla jiná nevěsta.

nevěsta přípravy

Šaty vybírejte nejen podle vkusu, ale také podle typu postavy. Ne každé postavě se hodí každý typ šatů. Vezměte si na zkoušení kamarádky nebo příbuzné, které vám na rovinu řeknou, zda vám doopravdy šaty sluší či nikoliv. Velmi oblíbené jsou korzetové šaty s širokou sukní. Tento typ šatů se hodí více méně pro všechny typy postav. Korzet vám stáhne bříško a udělá vám krásný pas, široká tylová sukně zase zakryje nedokonalosti v oblasti hýždí a stehen. Šaty bývají bohatě zdobeny, korzet můžete mít vyšívaný, stejně tak sukně může mít ozdobné ornamenty. Určitě ale seženete méně zdobené šaty v tomto stylu.

svatební šaty

Máte raději splývavější šaty? Poohlédněte se například po saténových šatech na ramínka, které působí velice jemně. Velmi pěkně také vypadají krajkové svatební šaty. Krajkové rukávy, kdy krajka postupně navazuje na korzet, a doplňuje ji jednoduchá saténová sukně. A pokud plánujete svatbu v tzv. boho stylu, s jemnými krajkovými šaty jistě nešlápnete vedle.

Mnoho žen se také vdává během těhotenství, pro ně jsou vhodné šaty, které jsou pod prsy volné, takže se do nich vejde těhotenské bříško. Nastávající maminka také ocení lehké a vzdušné šaty, které jí zajistí pohodlí. Svatební šaty nemusí být jen sněhově bílé. Můžete mít i šaty s barevnými aplikacemi nebo třeba šaty s pískovým nebo smetanovým nádechem.