Na vodě záleží

Pokud ho nevlastníme, určitě po něm toužíme. Řeč je o bazénu. Vidíme to v klasických amerických filmech, časopisech a magazínech. Vyjadřují pohodu, relaxaci. Během čím dál více se zvyšující teploty na planetě je ochlazení v podobě bazénu nutností. Nejedná se však o úplně levnou záležitost. Pokud se však přesto rozhodneme investovat do bazénu nese to sebou spoustu skrytých doplňků, na které je třeba brát zřetel.

vzduchové bubliny.jpg

Kromě samotného bazénu by měl člověk také myslet na prostředky, které udržují vodu čistou, vysavač, plachtu, která ochrání vodu před napadaným listím, filtraci vody apod.

I přesto je hlavním faktorem v bazénu voda. Však bez vody je bazén pouze hluboká prázdná nádrž, kde se hromadí nepořádek. Ale, i když máme dostatečný zdroj vody nemáme vyhráno. Vody ubývá a jejich kvalitní zdrojů také. Proto je třeba dohlížet na kvalitu vody v bazénu .

Kvalita vody hraje důležitou roli hned z několika příčin.
sluneční brýle u bazénu.jpg

· Chemikálie – Ať chceme nebo ne, není možné dlouhodobě udržet vodu čistou bez použití chemikálií. Ve vodě se po určité době začnou množit bakterie, čemuž chceme zabránit. V rámci toho je kvalita vody rozhodující. Pokud je špatná, může mít chemie slabý účinek. Nebo dokonce žádný.

· Kůže – Naše pokožka je velice citlivá. U některých jedinců více či méně. Avšak naše zdraví by mělo být upřednostňováno. Přeci jen máme jen jedno. Vhodné je mít vyváženou kyselost vody, která nám zajistí pohodové koupání. Pokud by byla voda příliš zásaditá mohlo by dojít k vzniku vyrážky, ale pokud by byla příliš kyselá. Může dojít k jejímu popálení, podobně jako u kyselých dešťů.

Pokud chceme zajisti ideální fungování chemikálií v bazénu, a zároveň si zajistit pohodlné koupání je vhodné investovat do ph testeru. Ten nám zanalyzuje stav vody a my můžeme provést potřebné kroky, abychom zajistili pohodlné koupání během letních dnů.