Nutně to nepotřebujeme, ale přesto to musíme mít

Klimatizace

V posledních letech si čím dál více všímáme změn počasí v našich zeměpisných šířkách. Zimy jsou poměrně mírné a jaksi rovnou přecházejí do léta, jakoby už jaro ani nebylo. A léta bývají poměrně horká. To nás nutí se zamýšlet nad tím, jak teplé dny a noci v našich obydlích vydržet. Kdo má rodinný domek, ten umisťuje ložnici a dětské pokoje obvykle do patra, do podkroví. A tam v létě bývá hodně parno, že nám to ani nedovoluje pořádně se vyspat. Proto saháme po řešení, které se přímo nabízí. Po klimatizaci . Jejich výběr i možnosti v posledních letech rostou a každý se nějakou vhodnou pro svůj příbytek může vybrat. V zimě si s ní pak můžeme přitápět, pokud nejsou žádné tuhé mrazy.
oranžové rolety na okně.jpg

Žaluzie

Někteří lidé, včetně mě, nesnášejí zatemněné pokoje. Jiní by zase jinde než v naprosté tmě neusnuli a rozhodně netouží po zvědavých pohledech sousedů. Žaluzie se za poslední desetiletí také v mnohém změnily, co se kvality a provedení týče. Můžeme si pořídit vnitřní nebo venkovní, s automatickým ovládáním a naprogramováním i na dobu, kdy se nevyskytujeme doma. Jsou schopné reagovat samy na intenzitu světla a podle toho se zatahovat nebo roztahovat. Na nových bytových domech nebo rodinných domcích je už vídáme pravidelně. Ty venkovní slouží nejen jako ochrana před sluncem a k večernímu zatemnění pokojů, ale i jako ochrana před vloupáním. Dostat se přes ně k oknu a rozbít je není vůbec jednoduché a způsobí to dost randálu. Můžeme si vybírat i z různých barev a materiálů a jejich údržba už také není nijak náročná.
prostřený stůl.jpg

Centrální vysavač

Ideální pro rodinné domy o více patrech, kde nechceme zbytečně vířit prach a tahat vysavač s kabelem všude za sebou. Rychlý úklid, kdy zapojíme pouze hadici a velmi tichý. Bohužel je možné ho zabudovat jen u novostaveb nebo při celkové rekonstrukci objektu.