Starý příborník

Asi každý z nás si alespoň občas vzpomene na slunečné prázdniny strávené u babičky na chalupě. Nevím, jak Vy, ale já osobně ty chvíle milovala a dala bych za to nevím co, kdybych mohla vrátit čas, a ještě jednou ty prázdniny u babičky strávit. Bohužel, nikdo z nás není kouzelník. Věda jde sice neustále dopředu, ale myslím, že stroj na návrat v čase, nikdo ještě nevynalezl. (Pokud nepočítám komedii „Probudím se včera“) Myslím, že pokud jste tuhle krásnou českou komedii plnou humoru viděli, určitě jste přemýšleli alespoň chviličku nad tím, jaké by to bylo, kdybyste i Vy mohli se vrátit do doby, kdy Vám bylo nejlépe. Já tedy ano. Kde jinde by se člověk měl cítit lépe než u svých nejbližších?

starý příborník

Kdo by nechtěl trávit čas se svojí milovanou babičkou? Chvíle strávené na chalupě s babičkou a dědečkem vždycky mají své kouzlo. Vůně linoucí se kuchyní, kterou nikde jinde neucítíte než právě na chalupě se svými prarodiči, poctivé duchny, starý nábytek… Někdo si možná právě teď ťuká na čelo a říká si, co je na tom všem tak okouzlujícího, obzvlášť na starém nábytku, když si můžeme pořídit nový a daleko modernější? Ale něco Vám povím. Myslím, že ten, kdo měl možnost tyto úžasné chvíle zažít, tak si babiččin starý nábytek zamiloval, když ne na první pohled, tak postupem času určitě. (I když si to třeba nahlas nepřizná.) Proč? Protože právě prostředí, ve kterém babička žije (nebo žila) stane neodmyslitelnou součástí našich vzpomínek. (Stejně tak jako vůně linoucí se z kuchyně.)

příborník na chatu

Víte, že právě nábytek, který měly naše babičky se dá ještě pořád koupit? Ano, je to neuvěřitelné, ale můžete si pořídit například starý příborník. Možná se Vám povede najít úplně stejný jako měla Vaše babička. To by bylo úžasné, ne? Pravda, nábytek možná zrovna nepatří mezi nejlevnější položky, ale osobně si myslím, že to za investici stojí. Samozřejmě, že to nejcennější máme v našich srdcích – vzpomínky, ale pokud jste se rozhodli, že byste chtěli zavzpomínat na zlaté časy s babičkou a pořídit si podobný nábytek i na svojí chatu, je to opravdu skvělá volba!