V Praze je blaze, co se týká pracovních volných míst

Zvláště pro studenty se nabízí Brigády Praha https://www.hitprace.cz/brigady/praha/, kdy o vánočních prázdninách nechtějí zahálet doma u rodičů a spíše si chtějí přivydělat nějaké korunky, aby měli na financování svých zálib. A že v hlavním městě v Praze je brigád více než dost, stačí si jen vybrat. Zaměstnavatelé ve snaze „ulovit“ žádané zaměstnance lákají i na týdenní výplaty mzdy nebo na sjednané ubytování, abyste nemuseli dojíždět a ztrácet tak čas každodenním přemisťováním z místa bydliště do místa pracoviště. Šetříte čas, ale i náklady.

studenti univerzita

Stejně tak si můžete vybírat, jestli chcete pracovat na ranní směny nebo na odpolední výpomoc, zda se má jednat o krátkodobou výpomoc či dlouhodobější pracovní či brigádnický stav. Pro brigádníky máme upozornění – že zákoník práce nezná pojem brigáda, i když ho i v tomto článku používáme, a to proto, že je to velmi rozšířený pojem a zpravidla každý ví, že se jedná jen o „nahodilý pracovní vztah“. Pokud bychom měli postupovat dle zákoníku práce, pak bychom hovořili v rámci brigády o dohodě o pracovní činnosti, dohodě o provedení práce nebo zaměstnání na zkrácený pracovní úvazek. Všechny tyto pojmy jsou už v pořádku.

Ať jde o dohody nebo pracovní poměr, milí studenti, upozorníme vás ještě na jednu vychytávku. Požádejte svého zaměstnavatele o formulář Prohlášení poplatníka daně ze mzdy, lidově „daňové prohlášení“ a uplatněte základní slevu na poplatníka i slevu na studenta. Můžete si tak váš čistý příjem navýšit o pěkných pár stokorun!

peníze rostou

Mezi největší zaměstnavatele v hlavním městě patří a nejvíce nabídek pracovních pozic můžete najít u Graftonu Recruitment, následuje mBlue Czech, společnost s ručením omezeným a AC Jobs, také společnost s ručením omezeným. Praha má téměř jeden milion tři sta tisíc obyvatel a pro každého, kdo má zájem pracovat, se pěkná pracovní pozice najde!