Voda plná vitamínů

Dospělý jedinec by měl za jeden den do sebe dostat alespoň dva až tři litry tekutin. Některé nápoje typu čaj, tvrdý alkohol nebo káva působí dehydratačně, takže hlavně v letních měsících je dobré je buďto vynechávat, nebo s nimi zároveň pít i vodu. Voda sama o sobě je poměrně zázračná tekutina, která sice nijak nechutná, ale obsahuje celou řadu nám užitečných látek. Když ji navíc ještě doplníte několika plátky citrónu, stane se z obyčejné vody doslova živá voda.

voda ze džbánu

Léčebné účinky

Citróny samy o sobě jsou plné vitamínů a jejich konzumace vám rozhodně neublíží, právě naopak. V kombinaci s vodou se z nich však stává nápoj, který byste si měli dopřávat alespoň jednou denně. Tento nápoj funguje jako vyrovnávač krevního tlaku, který může být po ranním probuzení mírně zvýšen. Dejte si jednu skleničku a tlak se během chvilky vyrovná. Takto se vám zlepší i nálada.

Součástí citrónu nejsou pouze vitamíny, které jsou samozřejmě také velice důležité a zdraví prospěšné, ale rovněž i celá řada antioxidantů, které rovněž působí blahodárně. Ty velice efektivně vyhánějí špatné látky z těla a tím zvyšují celkovou imunitu. Nikde není řečeno, že pokud budete pít každý den vodu s citrónem, že se nikdy nenachladíte, ale stane-li se to, pravděpodobně bude mít vaše nemoc daleko jednodušší průběh a rychleji se zase dostanete do formy.
džbán vody

V případě, že máte problémy s nadváhou, může vám voda obohacená o velké množství vitamínu C pomocí trochu zhubnout. Sama o sobě to samozřejmě nedokáže, ale pokud jí nahradíte sladké nápoje, které jste dodnes pravidelně pili, sníží se vám počet přijatých kalorií a tím i vaše váha. Samozřejmě, měli byste to kombinovat i se sportem.

Je prokázáno, že voda s citrónem také přispívá ke kráse. Vždyť ty největší krásky historie tento nápoj také měly rády. Antioxidanty a vitamín C totiž prokazatelně přispívají k ke kvalitnější, a tudíž i hezčí pleti.