Vyberte si správné zastřešení


Využít zelený plácek před domem můžete mnoha různými způsoby. Nabízí se třeba možnost vybudovat na něm pěkné venkovní posezení pro grilování.

Vyberte si správné zastřešení

Udělat si na zahradě posezení rozhodně není krokem špatným směrem. Venku můžete během jarních, potažmo letních měsíců třeba hodovat, setkávat se s vašimi sousedy nebo přáteli či konat večírky. Možností je tedy docela hodně a záleží jen na vás, jak budete tento kout využívat. Ovšem pozor, abyste ho dokázali vytvořit, budete potřebovat docela hodně financí. Tedy pokud na to nepůjdete od lesa. Pokud nechcete utrácet příliš, nemusíte. Stačí jen vědět jak na to.

Pergola obklopena vegetací

Jako první byste měli začít nábytkem. Ten by měl být nejen praktický, tedy vodě odolný, ale zároveň by neměl postrádat lehkost a styl. Zahradní nábytek se dnes dá koupit prakticky i v knihovně, ale ten opravdu dobrý je docela drahý. V tomto bodě se dá ale docela snadno ušetřit, a to, když si ho koupíte z druhé druhy. Na internetových bazarech, případně v blízkých vetešnictvích určitě najdete kousky, které se vám budou zamlouvat ve všech směrech. Nábytek je sice alfou a omegou, ale sám o sobě nestačí. Potřebovat budete ještě nějaké to krytí před deště. A to vám může poskytnout pergola.

Široký výběr

Kdo chce a hlavně na to má, ten si může zastřešení nechat vyrobit dle svých preferencí. Problém je, že pergoly na míru mohou být skutečně velice drahé. Jejich cena může vylétnout až na několik stovek tisíc, takže jestli na to nemáte, ruce pryč. Daleko levnější, ale ne automaticky méně kvalitní nebo nápadité, jsou takzvané stavebnicové pergoly. Jedná se o prefabrikáty, které se vyrábějí v továrnách a zákazníkem si je pak jen složí jako stavebnici.

Venkovní pergola

Není to složitého

Tady vás možná trochu zamrazilo. Přeci jen, skládat nějakou velkou konstrukci na zahradě je poměrně zodpovědný úkol, který vyžaduje nějaké ty zkušenosti. To je i není pravda. Jednodušší modely dokáže složit dohromady i laik, samozřejmě s pomocí dalších lidí, jelikož se jedná o poměrně těžkém konstrukce. Ty složitější typy však takřka vždy skládá dodavatel. Samozřejmě za finanční přirážku.