Zvířátko do bytu?

Jedním z nejoblíbenějších zvířecích mazlíčků je králíček. Milují ho zpravidla jak děti, tak dospělí. V současné době je možné vybírat z téměř padesáti různých plemen. Tato zvířátka, obdařená huňatým kožíškem, jsou jako stvořená pro mazlení. Jsou nesmírně společenská a velkou předností je jejich čistotnost. Což ocení především majitelé menších bytů. Tím, že se snadno naučí chodit na připravený záchůdek a rádi se myjí, je možné je nechat se pohybovat volně po pokoji. Jediné, co nesmíte z bezpečnostních důvodu nechat odkryté, jsou elektrické šňůry a kabely. Ty by určitě králíci prokousali. Dalším typem mazlíčka, vhodného na příjemné soužití s celou rodinou, jsou morčata. Pro tyto hlodavce už je ale potřeba zajistit klec. V dostatečné velikosti. Morče je hravý tvor, který má rád lidskou společnost. A proto rádo tráví čas mimo své obydlí. Často se vydává na výlety a zkoumá zákoutí v celém bytě. Jejich zvláštností je pištivý zvuk, který vydávají při společném kontaktu. Není ale tak hlasitý, aby rušil sousedy v okolních prostorách domu. A majitelé si na to brzo přivyknou.

Domácí mazlíček

V případě, že ještě místo rodinného mazlíčka neobsadila kočička či pejsek, je možné dětem dopřát zvířecího kamaráda v podobě myšky či křečka. Obě tato zvířata jsou nenáročná na prostor. Což usnadní umístění jejich klícek na místo, které budou mít všichni na očích. A budou tak spolu s dětmi ve stálém kontaktu.

Chlupaté štěstí

Péče o myši je nenáročná a hravě ji zvládnou i menší chovatelé. Jsou to mlsná zvířátka, které ale vzhledem ke své velkosti toho během dne moc nespotřebují. Jejich hravé dovádění se dá, při pravidelných cvičeních, zkrotit do potřebných mezí. Křeček je dalším kandidátem na oblíbené zvířátko. Jsou rovněž nenároční na údržbu a jediné, co ke svému spokojenému životu potřebují, je dostatečně velká klec. Ve které nesmí chybět běhací kolo, vhodné žvýkací předměty a malý domeček, do kterého mu děti přinášejí jeho oblíbené pokrmy. Velkou předností těchto zvířat je fakt, že přestože jsou chlupatí, mohou ve většině případů žít ve společné domácnosti s lidmi, kteří trpí alergií.