Libeček by neměl v zahradě chybět

Libeček lidé pěstovali v našich zemích již ve středověku. Pak ho z kuchyní trochu vytlačily jiné druhy bylinek a koření. To je velká škoda! Výborně dochutí nejen polévky, ale i masité pokrmy nebo třeba máslo. Naše tělo má díky němu větší obranyschopnost, pomáhá při podrážděných dýchacích cestách (ulevuje při alergických potížích), působí dobře na naše ledviny a na trávení.
 libeček na zahradě
Libeček v zahradě
Nejlépe je mu na slunném stanovišti, ale vládne i pobyt na místě přistíněném. Dorůstá i do výšky jednoho a půl metru. Semena se vysévají zjara i na podzim do hloubky 1 cm. Když povyrostou, sází se do záhonu ve sponu cca 30 cm. Libeček si ale můžeme zasadit i do vhodné prostorné nádoby a umístit ji na balkón nebo terasu. Čerstvou nať pak máme stále po ruce, zastřiháváme dle potřeby. Nezapomínáme odstraňovat do květu vybíhající stonky, aby síla rostliny zůstávala pro nať.
 stolek na zahradě
Libeček v kuchyni
Nať libečku přidáváme k masu a do polévek. Je to zdravější možnost dochucování těchto pokrmů, vhodně nahradí „maggi“. Nať můžeme při přípravě polévky přidat rovnou k zelenině nebo si jí naložit do oleje. Nakrájí se na malé kousky, napěchuje do sklenice a zalije kvalitním olejem. Je potřeba ji pak skladovat v lednici. Další možností je usušit si libeček na zimu jako jiné bylinky. Nezapomeneme ho pak uchovávat v suchu, nejlépe v uzavřené sklenici. Nať této rostlinky lze použít také do salátů nebo s její pomocí vyrobit výborné bylinkové máslo.
 
Libeček léčí
Pokud konzumujeme libeček, lépe nám to tráví. Podporuje v našem organismu produkci trávicích šťáv. Pomáhá při nechutenství, nadýmání a při pomalém trávení. Uleví těm, kteří trpí problémy se žaludkem, žlučníkem nebo tlustým střevem. Odstraňuje pocit „těžkosti žaludku“. Zmírňuje ale také záněty (především v případě, kdy je postiženo tlusté střevo). Při detoxikačních kúrách se používá čaj z libečku. Je močopudný, zbavuje organismus škodlivin, podle odborníků i bakterií jako jsou například Salmonely či E coli. Výluh z kořene libečku zase ulevuje při bolesti, kterou způsobují revma, dna a artróza. Umožňuje postiženým lidem lepší pohyblivost.

Pravěk na zahrádce


Přesličky jsou a budou vždy figurovat mezi nejstaršími rostlinami na Zemi. Jestliže si je vysadíte na zahrádku, přinesou vám na ni trochu z jejich pradávné historie. Zkuste si na zahrádku zasázet například:
v  Jemnou přesličku japonskou, která svými lodyhami vytvoří miniaturu pravěkého lesa. Jsou vhodné zejména k okrajům zahradních jezírek a rybníčků. Přeslička japonská je na pohled velice dekorativní. Dorůstá výšky padesáti, až osmdesáti centimetrů a je v našich podmínkách plně otužilá. Přeslička japonská má husté převislé větve přeslenů, které jí dodávají velmi dekorativní vzhled.
přeslička a šnek
Také většinu ostatních druhů přesliček nejčastěji vysazujeme k vodním plochám. Přesličky mají rády místa, kde je vlhká a bahnitá půda, která je svým složením bohatá na humus. Zároveň přesličkám prospívá klesající, či přibývající sloupec vody. K přesličkám můžete v okolí jezírka vysadit také kosatce, rdesno a jiné bahenní rostliny.
v  Menší přeslička skřípinovitá měří nanejvýše patnáct, až třicet centimetrů. Pěstováním i nároky je ale stejné.
obří přesličky
V přírodě můžeme vidět volně rostoucí přesličku rolní, která nejčastěji vyrůstá podél cest a kolejí. Tato přeslička je léčivou rostlinkou, neboť obsahuje veliké množství křemíku. Příznivě působí na pleť i vlasy. Obklady z přesličky polní pomáhají také hojit hnisavé rány a vředy. Má stahující účinky. Čaj z přesličky je obzvláště prospěšný:
při krvácení
při zvracení krve
při onemocnění ledvin a měchýře
při ledvinových kamenech a písku
při zánětech kostní dřeně
při ženských problémech
Je však doporučeno užívat pouze omezené množství přesličkového čaje, protože ve velkém množství je přeslička toxická. Pro efektivnější léčbu ledvinových kamenů a písku se též užívají horké sedací koupele z přesličky. Přesličkový čaj vylučování moči podporuje.
Dalším druhem přesličky, která se nachází v přírodě, je přeslička bahenní a přeslička obrovská.

Hypotéka bez dokládání příjmů existuje

Zařídit si v dnešní době vlastní bydlení je hodně složité. Nepřispívá k tomu ani fakt, že se nejenom zdražují nájmy a ceny nemovitostí, ale také i energie. Každý, kdo chce nějakým způsobem mravně bydlet se zřejmě bez půjčky nebo rovnou hypotéky neobejde.

Jenomže kamenem úrazu je, že ne každý se chce kvůli vyřizování hypotéky svěřovat v zaměstnání se svou situací a dokládat různá potvrzení. Jde to i jinak? Existuje tedy možnost, že své příjmy nebudeme muset složitě dokládat jako je tomu v bance?

Potěšující zprávou je, že existuje. Úvěr zprostředkuje nebankovní společnost, takže vás nečeká žádné dokládání příjmů nebo dalších listin ze strany zaměstnavatele. Přitom každý může tuto finanční možnost využít, pokud vlastní nějakou nemovitost. V takovém případě vám velice rychle bude poskytnuta hypotéka bez doložení příjmu.

platební karta

Na vlastní bydlení už snad ani jiným způsobem nedosáhneme, proto musíme žádat o různé půjčky nebo hypotéky. V případě hypotéky se samozřejmě ručí nemovitostí, kterou takzvaně dáte do zástavy a z její hodnoty získáte určitá procenta. Nejlepší způsob jak si zajistit nízkou úrokovou sazbu a ještě k tomu dlouhou dobu splácení.

peníze kapsa

Bez dokládání všelijakých listin a svých výdělků se prostě v dnešní době neobejdete. V bance po vás vždy budou chtít tyti iniciály, protože se tím kryjí a mají jasně daná pravidla. V případě výdělků platí ještě jedno pravidlo. Jestliže totiž nemáte dostatečně vysoký plat a chcete si půjčit větší peníze, možná vás banka odmítne z toho důvodu, že vám to prostě nevychází. Řeknou vám, že máte moc nízký příjem na to, abyste si mohli takovouto částku půjčit.

Nezoufejte, v případě nebankovní společnosti jde všechno poměrně rychle a snadno. Nesnaží se vám život komplikovat ale právě naopak. Snaží se vám poskytnout peníze co nejrychleji a bez složitého papírování nebo všelijakého dokazování a dokládání tisíce listin.

Mobilní dům právě pro Vás

Díváte se po novém bydlení? Hledáte něco vlastního? Chcete se přestěhovat od rodičů? Být už nezávislí? Nebaví vás platit vysoké nájmy v bytě? Chtěli byste něco vlastního? Uvažujete nad rodinným domkem, ale víte, že stavba by trvala dlouho? Nechcete se zadlužit do konce života vysokými hypotékami, protože půjčky nemáte rádi nebo protože zkrátka a dobře nevíte, co od budoucnosti můžete očekávat?
Díváte se po mobilních domech? V tom případě je zde jeden typ, který předčí všechny ostatní, jmenuje se
Lavaro House 1.

notebook káva postel

Tento druh mobilního domu je tak akorát velký. K dispozici budete mít celých 48 metrů čtverečních. Není to moc, ale rozhodně ne ani málo. Věřte, že tam budete mít všechno, co k běžnému životu člověk potřebuje. A o tom to právě je. Člověk přece nepotřebuje vilu, aby si mohl uvařit něco dobrého k snědku, nepotřebuje deset obývacích pokojů, když se stejně dívá na televizi v jednom koutku pokoje a stačí mu jedna televize a nepotřebuje ani tři koupelny, když stačí záchod a sprchový kout, umyvadlo a v koupelně bojler, pračka a zrcadlo. Člověk přece nepotřebuje ani obrovskou ložnici, když se sladce, spokojeně a příjemně vyspí na své jedné milované posteli ve svém jednom pelíšku, který můžete mít i v malém prostoru, takže co od tohoto mobilního domu očekávat?

Je skromný? Určitě ano. Máme zde všechno, co potřebujeme? Rozhodně ano. Jaké je to prostředí? Moderní, útulné a příjemné.

muž v kuchyni pes

Parametry a vlastnosti konkrétního objektu. Stojí opravdu minimální cenu, za kterou v dnešní době nepořídíte pomalu ani garsonku. Velikost 12×4 metrů. Celoroční typ ubytování.

Vzhled je moderní, obytný prostor velice luxusní, jedná se o úsporný celoroční objekt. Objekt nejvyšší kvality. Vhodný ihned k nastěhování, je totiž plně vybavený a s klimatizací. Dokonce se zde nachází příjemný elektrický krb, samozřejmostí jsou přímotopy. Moderní kuchyně s ledničkou, sklokeramickou deskou, troubou. Vnější osvětlení led diody.

Takže? Jak jsme si řekli na začátku. Je to objekt vhodný právě i pro vás?

Jaká světla volit do kuchyně, ložnice a dětského pokoje

Intimita v ložnici – v ložnici nejvíce záleží na správné volbě svítidla, resp. vhodného krytu. Ložnice je místem, kde bychom neměli být umělým světlem vůbec rušeni a jeho intenzita by měla být taková, aby nás příjemně naladila a uvolnila. Volíme slabší světelný zdroj s teplou bílou barvou pod 3000 K a na nočních stolcích nebo nad nimi s polohovatelným otáčivým stínidlem. Jako zdroj světla můžeme vybrat LED žárovky s paticí E14 nebo některou z bodových LED žárovek GU10, či slabší kompaktní zářivku o příkonu do 10 W. Do ložnic a obývacích pokojů se také hodí stmívatelné žárovky a zářivky.

LED reflektor

Osvětlení v dětském pokoji – děti školního věku potřebují psací stůl mít umístěný tak, aby si nestínily, a zároveň nebyly pod rušivým vlivem slunečních paprsků prosvítajících skrze okno. Co se týče umělého osvětlení, nad stolem může být zavěšeno stropní zářivkové svítidlo a na pracovní desce lampička s nastavitelnou polohou vzhledem k aktuálním potřebám při psaní a kreslení, nebo při hraní. Zatímco stropní svítidlo, které slouží jako orientační a nemělo by působit rušivě, by mělo být v teplé bílé barvě cca 3200 K, nad psacím stolem je pro práci vhodnější neutrální až studená bílá zhruba 4500 K. V lampičce může být umístěna LED žárovka nebo kompaktní zářivka, dostatečně zakrytá proti oslňování.
LED žárovka GU10

Kuchyně je pracoviště – v některých kuchyních bývají jejich součástí jídelní kouty, tam musíme dbát na dostatečně teplé barvy, které neruší, a navozují příjemný pocit v průběhu konzumace pokrmů. Nad kuchyňskou linkou, sporákem a dřezem však musí být studený odstín a v co nejvyšším indexu podání barev Ra, vyšším než 85. To je důležité pro vnímání skutečné barvy surovin pro přípravu jídel, zvláště ovoce a zeleniny, kde se lépe rozlišují případné nedostatky, jako je hniloba a plísně. Studená bílá také zlepšuje soustředění na práci, zvyšuje pozornost a eliminuje pocit únavy.

Ochranu bazénu lze řešit zastřešením, nebo bazénovou plachtou


Ekonomicky nejnákladnější je výroba a montáž zastřešovací konstrukce. I přes její cenové rozpětí, které častokrát dosáhne i k hodnotě pořízení samotného bazénu, ji lze stále častěji spatřit na některých zahradách a obytných terasách. Jedná se o jakýsi skleník, který je neobyčejně účinný vůči povětrnostním vlivům a umožní koupání i v chladnějších obdobích roku. Prokazují to i mnohé reference na Internetu, kde se lidé rádi pochlubí prodloužením koupací sezóny od poloviny března do konce října. Zastřešení je zároveň ideálním bezpečnostním prvkem, brání pádu dětí a domácích zvířat do vody.

modrá skluzavka

Součástí příslušenství u pevného zastřešení bývají robustní pochozí kolejnice a bazénová dvířka instalovaná do boku, nebo čela střechy. Výplně polykarbonátových skel mohou být buď čiré, nebo kouřové, případně barevné a neprůsvitné. Nejčastějším materiálem rámu je různobarevně eloxovaný hliník, anebo bronz.

Plastové konstrukce a lamelové rošty

V současné době je na trhu k dispozici speciální konstrukce z hliníkových trubek a polyesterové textilie v kombinaci z PVC. Celý tvar připomíná obrácenou gondolu vzducholodě, která však úspěšně konkuruje dražším typům zastřešení. Její výhodou je i možnost využití u nadzemních bazénů.

Zajímavým řešením může být také lamelový rošt. Součástí výrobku je elektromotor s navijákem, který roletu během několika minut zatáhne po celé ploše bazénu. Lamely http://www.motorkari.cz/tema/%3Ft%3D154807 rolet mají překvapivě vysokou nosnost, takže zabrání propadu dětí a zvířat do vody.

modrý bazén

Krycí plachty

U nadzemních bazénů se nejčastěji setkáváme s krycími plachtami. Pokládají se přímo na hladinu a chrání vodní hladinu podobně, jako zastřešení. Některé plachty jsou perforované (síťované), kvůli žádoucímu průniku dešťové vody, aby se nedržela v kalužích na povrchu bazénové plachty. Zvláštní skupinu krytí tvoří plachty solární z bublinkové fólie. Vzduch v bublinkách je zahříván slunečními paprsky a při pokládání na hladinu ji zahřívá.

Kuchyně na míru, splněný sen a ušetřený čas

bílá lesklá kuchyně, trouby, ostrůvek

Když chcete vařit perfektní pokrmy a skvěle pohostit své známé a nejbližší rodinu, potřebujete k tomu také odpovídající prostor. Ten stávající vám sice umožňuje vařit, ale vše trvá zbytečně dlouho, spotřebiče dosluhují a ve skříních je nedostatek místa, stále tak něco hledáte. A ani ostatní vybavení vám neumožnuje plynulý přechod z jedné činnosti ke druhé.

K dokonalosti vám chybí perfektní zázemí. Kuchyně vyrobená na míru může vyřešit váš problém jednou pro vždy. Nezáleží na tom, jestli máte k dispozici velký a jednoduchý prostor nebo malý a složitě členěný, problém není ani podkroví a střešní okna. Kuchyně na míru bude dokonale funkční a přehledná v každém místě.

šedo červeno bílá kuchyně, židličky, ostrůvek

Přestaňte se omezovat sektorovými rozměry

Už se nemusíte omezovat přesně danými rozměry a tvary sektorového vybavení, ač se zdá cenově přijatelné. Vyhovovat vám nebude. Nechte si vyrobit skřínky po milimetrech. Zapadnou do sebe a do konkrétního prostoru jako dokonalá skládačka.
Už žádný problém s uložením nádobí a surovin. Vše najde své místo a bude kdykoli po ruce. Prostoru bude dost a každá činnost může přecházet plynule v druhou. Žádné zdržování.

Vybírejte barvy a design. Nechte vše spojit do perfektně sjednoceného celku, slaďte vše se zbytkem interiéru. Barevné či klasické, jednoduché, elegantní i stylové a zároveň vzdušné. Jakékoli přání bude splněno.

Z vaření už nemusíte mít hrůzu

Kvalitní a odolné materiály, přesná a precizní výroba. Přesvědčte se sami , co vše můžete mít. Kuchyně na míru je splněný sen, dokonale přehledný a funkční prostor, ve kterém půjde vaření samo. Skvělé místo pro rodinná setkání.
Od teď už z vaření nemusíte mít hrůzu, můžete se těšit a radovat se z povedeného pokrmu. Čas, který ušetříte tak věnujte jiným aktivitám.

velká moderní bílá kuchyně, ostrůvek, židličky

Nejnutnější kus nábytku v obývacím pokoji

Jen málokterý kus nábytku nám dá takovou práci při výběru, jako právě sedací souprava. Je to právě typ sedačky, který pak udává vzhled celého pokoje a podle kterého musíme doladit ostatní barvy. V posledních letech spolu o přízeň soupeří dva trendy. Jeden, kterému dávají hlas vyznavači minimalismu, velí, abychom volili neutrální a nenápadné odstíny. V takových bytech pak převládá především šedá a béžová barva. Druhým trendem je, zvolit v každé místnosti alespoň jeden velmi výrazný doplněk, který celou místnost prozáří a oživí. Tímto výrazným kusem pak bývá obvykle sedací souprava. Řada lidí pak volí střední variantu a ponechá sedací soupravu v neutrálních odstínech, avšak doplní ji o nejrůznější barevné polštáře a přehozy. Tato cesta je velmi vhodná, pokud patříte mezi osoby, které mají rády pravidelně nějakou změnu v interiéru. S barevnými polštářky můžete mít změněnou podobu pokoje i několikrát do roka, jelikož se jedná o nepatrnou investici.

A jakou zvolit variantu pohovky?

Při volbě konkrétního kusu si musíte odpovědět na otázku, k čemu hlavně budete tento kus nábytku využívat. Hodilo by se vám, kdybyste jej mohli čas od času proměnit na pohodlné lůžko pro vaši návštěvu? Volte rozkládací variantu. Máte v pokoji málo místa, ale volný prostor v rohu? Tam se nejlépe hodí .

Ty vám ušetří místo v pokoji a jsou mnohem prostornější, než varianty, které umístíte pouze podél jedné stěny. Navíc při posezení s přáteli na sebe potřebujete v hovoru vidět a nemůžete tak sedět pouze vedle sebe. Rohová varianta je nejlepším řešením pro celou řadu interiérů.

Prohlédněte si, že jsou v nabídce za velmi atraktivní ceny a vyberte si co nejdříve kousek, který bude oblíbenou dominantou vašeho obývacího pokoje.