Ochranu bazénu lze řešit zastřešením, nebo bazénovou plachtou


Ekonomicky nejnákladnější je výroba a montáž zastřešovací konstrukce. I přes její cenové rozpětí, které častokrát dosáhne i k hodnotě pořízení samotného bazénu, ji lze stále častěji spatřit na některých zahradách a obytných terasách. Jedná se o jakýsi skleník, který je neobyčejně účinný vůči povětrnostním vlivům a umožní koupání i v chladnějších obdobích roku. Prokazují to i mnohé reference na Internetu, kde se lidé rádi pochlubí prodloužením koupací sezóny od poloviny března do konce října. Zastřešení je zároveň ideálním bezpečnostním prvkem, brání pádu dětí a domácích zvířat do vody.

modrá skluzavka

Součástí příslušenství u pevného zastřešení bývají robustní pochozí kolejnice a bazénová dvířka instalovaná do boku, nebo čela střechy. Výplně polykarbonátových skel mohou být buď čiré, nebo kouřové, případně barevné a neprůsvitné. Nejčastějším materiálem rámu je různobarevně eloxovaný hliník, anebo bronz.

Plastové konstrukce a lamelové rošty

V současné době je na trhu k dispozici speciální konstrukce z hliníkových trubek a polyesterové textilie v kombinaci z PVC. Celý tvar připomíná obrácenou gondolu vzducholodě, která však úspěšně konkuruje dražším typům zastřešení. Její výhodou je i možnost využití u nadzemních bazénů.

Zajímavým řešením může být také lamelový rošt. Součástí výrobku je elektromotor s navijákem, který roletu během několika minut zatáhne po celé ploše bazénu. Lamely http://www.motorkari.cz/tema/%3Ft%3D154807 rolet mají překvapivě vysokou nosnost, takže zabrání propadu dětí a zvířat do vody.

modrý bazén

Krycí plachty

U nadzemních bazénů se nejčastěji setkáváme s krycími plachtami. Pokládají se přímo na hladinu a chrání vodní hladinu podobně, jako zastřešení. Některé plachty jsou perforované (síťované), kvůli žádoucímu průniku dešťové vody, aby se nedržela v kalužích na povrchu bazénové plachty. Zvláštní skupinu krytí tvoří plachty solární z bublinkové fólie. Vzduch v bublinkách je zahříván slunečními paprsky a při pokládání na hladinu ji zahřívá.