Na vysokou k protinožcům

O studium v zahraničí je stále větší zájem. Člověk získá obrovské zkušenosti, naprosto si zdokonalí jazyk, pozná život v jiném státě. Jeho kompetence a to nejen pracovní jsou díky zahraničnímu studiu mnohem širší, než kdyby studoval na některé české vysoké škole či univerzitě.
Dříve tento způsob vzdělávání představoval nadstandard pro bohaté studenty z dobře situovaných rodin. To se změnilo díky studijním výměnným pobytům Erasmus. Ovšem podmínky pro výměnné pobyty nejsou úplně snadné a ne každý je zvládne.
 Jednou z možností je vyrazit za studiem na vlastní pěst. A to je možné, i když nemáte bohatého tatínka.
sydney harbour
Velmi žádané jsou například studijní pobyty v Austrálii. Ano školné není nejlevnější, ale je velmi snadné získat pracovní vízum a při studiu si na školné prostě vydělat. Austrálie je velmi pohodovou a příjemnou zemí.
Australské vysoké školy mají ve světě vysokou prestiž a diplom z takové školy je akceptován všude a vzdělávání je zcela jinak nastaveno. Jednak k přijetí stačí ukončené středoškolské vzdělání, žádné přijímačky nebo různé složité testy. Praxe prověří sama, zda student je talentovaný a motivovaný. Pokud není způsobilý, sám zanechá studia.
Rovněž vzdělávání není zaměřeno tak jako u nás na biflování, ale daleko větší prostor je kladený na kreativní myšlení, diskuzi a spolupráci s profesory. To je pro budoucí odborníky určitě mnohem důležitější, než učení se textů nazpaměť.
koala na stromě
Samozřejmě jít studovat do zahraničí vyžaduje opravdu skvělé znalosti cizího jazyka. Proto je velmi žádaná velmi důkladná příprava. Australská angličtina má výhodu, že je čistá, asi jako ta anglická a proto je velmi snadno srozumitelná, což se nedá vždy říci o té americké.
Samozřejmě studium bez podpory je také obtížné. Naštěstí najdete agenturu, která dokáže vše dokonale zprostředkovat včetně pracovního víza, letenek, ubytování a představuje tedy skvělého parťáka pro studium.