Vyberte si tu pravou jógu pro Vás


Jóga k nám přišla z Indie a stala se součástí života mnoha lidí i v našich končinách. Přináší nám zastavení a koncentraci, které tak moc v našich hektických životech potřebujeme. Na lekcích se můžete přiučit i základům relaxace, práce s dechem a meditace. Jóga může být nápomocná i při snaze o detoxikaci. Přinášíme Vám přehled typů jógy, mezi kterými můžete při návštěvách jógových studií volit.
podložky na jógu
Hatha jóga
Hatha jóga znamená spojení dvou energií, sluneční a měsíční. Je ideální pro začátečníky a osoby méně zdatné, jelikož nevyžaduje velkou fyzickou odolnost. Dává možnost naučit se základům, proniknout do filosofie a pochopit základní principy jógy.
Aštanga jóga
Tento styl bývá fyzicky nejnáročnější. Volte jej, pokud máte zájem o to, dát svému tělu trochu zabrat a posunout tak svoji praxi o něco dál. Většinou se jedná o nevedené lekce, kde přítomný učitel provádí jen korekce jednotlivých ásan. Žák se učí postupně a po částech jednotnou, plynulou a dynamickou sestavu ásan.
Hot jóga
Hot jóga, neboli bikram jóga, se cvičí v místnosti vyhřáté na 42°C, což napomáhá uvolnění a čištění organismu. Cvičí se sestava 26 ásan v přesně daném pořadí.
Power jóga
Jde o moderní formu cvičení, která má základ v klasické józe. Soustředí se na výdrže v pozicích, čímž buduje fyzickou a duševní kondici.
Acro jóga
Acro jóga je spojením jógy a párové akrobacie. Cvičí se v páru, můžete tedy přijít s partnerem, ale partnera si většinou najdete i přímo na lekci. Taková praxe buduje důvěru, učí spolupráci a zajišťuje příjemné protažení a posílení těla. Lekce bývají hravé a zábavné.
cvičení jóga
Těhotenská jóga
Těhotenská neboli Gravid jóga je pomalejší a klidnější, než ostatní lekce. Jemně tělo uvolňuje, protahuje a pracuje s dechem, čímž ulehčuje namáhanému tělu a připravuje ho na porod.
Hormonální jóga
Pravidelné cvičení cviků ze systému hormonální jógy Vám může pomoci s nastolením hormonální rovnováhy a slibuje také pomoc s otěhotněním.