Jak využít plenkovinu? Jde o látku, ze které ušijete víc, než jen dětské plenky!

Chcete začít doma šít? Pokud se snažíte najít látku, ze které se vám doma bude šít dobře a snadno, zkuste plenkovinu. Neslouží jen dětem ale všem.

Jak využít plenkovinu? Jde o látku, ze které ušijete víc, než jen dětské plenky!

Domácí šití je poměrně oblíbeným koníčkem, kdo to umí, může si ušít doma na šicím stroji v podstatě cokoliv a to za chviličku. Věci ušité doma jsou kvalitní, záleží však na výběru té správné látky. Oděvy v obchodech se ale neustále zdražují, i proto není od věci osvojit si základy na šicím stroji, budete si potom moci ušít, co se vám zlíbí a to doslova za pár korun. Skvělou látkou je i plenkovina. Jak již sám název napovídá, jde o látku, ze které se šijí dětské látkové plenky, ale to neznamená, že jiné využití pro ni nenajdete. Právě naopak. Tato látka má totiž řadu výhod.

ušijte věci z plenkoviny

Využijte ji pro svou potřebu na maximum

Plenkovina Prima-obchod je látkou, ze které se vyrábějí dětské plenky určené pro vícenásobné použití a také dětské látkové plenkové kalhotky, klasické plenky netřeba představovat, maminky si jich v dřívějších dobách užily dost, dnes jsou oblíbenější jednorázové papírové plenky, protože se zkrátka nemusejí prát a vyvařovat a stačí je vyhodit. Kdo však šetří naši planetu, kdo chce žít ekologicky, vítá návrat klasických látkových plen, protože se dají právě využívat opakovaně. Plenkovina je navržená přesně tak, aby dobře sála, snadno se prala a udržovala a přitom i po několika použitích byla jemná a vyhovovala citlivé dětské pokožce. A těchto výhod se dá krásně využít.

Právě proto, že plenkovina dobře saje, všechno se z ní dá snadno vyprat, hezky se žehlí a materiál je i po několika použitích jemný a snad ještě příjemnější, než před tím, jsou ušité výrobky z této látky dobře využitelné v mnoha oblastech.

látková plena

Co si z ní ještě ušít?

Pokud vám doma leží jen zbytky této látky nebo jste našli pár nepoužitých plen, můžete je přešít na menší hadry, které užijete při úklidu domácnosti. Hodit se budou jak na mokrý tak i suchý úklid domácnosti, na vytírání i stírání prachu. Tohle zvládne přešít opravdu každý. Zdatnější šičky si mohou z plenkoviny ale ušít i pěkné kousky oblečení. Například pyžamo, které bude skvěle sedět dospělým i dětem, noční košili, tričko, šatičky ale i halenku.

Materiál je totiž také velmi prodyšný, což je obrovská výhoda a při běžném nošení to jistě pocítíte. Plenkoviny se tak nebojte, naopak. S tímto materiálem se dobře pracuje i na šicím stroji, něco pak zvládnete i přešít v ruce.