Zatočte i s mikroskopickými nečistotami v bazénu

Základem úspěchu křišťálově čisté vody je použití mnoha bazénových prostředků a preparátů. Nejdůležitější je ale prevence. K pravidelné údržbě bazénové vody bychom měli použít bazénové filtrace, dále pak chlorové či bezchlorové přípravky a také vločkovače. Bazén je nutné pravidelně udržovat nejlépe každý den, během celé letní sezóny.
potápění se šnorchlem

Bazénová filtrace

Písková bazénová filtrace je vhodná pro velké bazény s vyšším objemem. Pracuje na principu přefiltrování znečištěné bazénové vody přes pískovou náplň a křemičitý písek. Filtrace nám také napomáhá udržovat pH vody, a především její čistotu. Výhodou tohoto typu filtrace je možnost použití dalšího bazénového vybavení například vysavače nebo solárního ohřevu. Písková náplň se obměňuje každé 2-3 roky.
Kartušová filtrace se naopak hodí pro nízkoobjemové nadzemní bazény. Voda je přefiltrována přes kartušovou vložku, tvořenou válcem papíru a poskládanou do tvaru harmoniky. Vložku je potřeba podle zatížení několikrát týdně tlakem vody promýt a pročistit a také několikrát za sezónu vyměnit.
voda v bazénu

Vločkování bazénové vody

Pokud chceme, aby voda byla bez sebemenších nečistot a mikroskopicky či hygienicky nezávadná, tak by v našem vybavení určitě neměl vločkovač chybět. Vločkovače lze sehnat v kapalně, nebo pevně formě. Princip vyvločkování je navázání znečišťujících látek na sebe a shlukování do větších částic tzv. vloček, které jsou snáze zachyceny bazénovou filtrací či bazénovými vysavači. Pokud se rozhodneme použít kapalné vločkovače, budou nám lépe a rychleji reagovat nezávisle na teplotě vody. Po aplikaci vločkovače je nutné vypnout bazénovou filtraci a nechat vodu v klidu, aby mohlo dojít k požadované sedimentaci a tvorbě vloček. Optimální je používat vločkovač v kombinaci se shlukovačem, který nám zajistí větší účinnost. Při vločkování je vhodné nastavit hodnotu pH na 7,6 tedy zásadité.